Ленти Про

Синдром сухого ока: що це та як його уникнути?

Синдром сухого ока – захворювання очей, що супроводжується запаленням на фоні нестабільності слізної плівки. Чому його називають «хворобою офісних працівників»? Коли варто звертатися до лікаря? Як уникнути синдрому сухого ока? Про це розповідаємо в даній статті.

Симптоми синдрому сухого ока (ССО)

Симптомами синдрому сухого ока являється відчуття сухості очей, їх  почервоніння та навіть свербіж або біль, збільшене сльозовиділення. Трапляється так, що люди не надають їм належного значення та очікують, що все мине само собою. Та це є великою помилкою, адже несвоєчасне лікування ССО може спровокувати швидку стомлюваність очей, світлобоязнь та навіть погіршення зору.

Важливо знати!
При наявності будь-якого із симптомів синдрому сухого ока слід звернутися за консультацією до лікаря-офтальмолога.

З цим захворюванням досить часто стикаються люди, які багато часу працюють за комп’ютером у приміщенні з кондиціонером. В такому випадку надмірне навантаження на очі та сухість повітря провокують порушення кількості слізної рідини. Звідси й друга назва синдрому – «хвороба офісних працівників». Проте причиною виникнення ССО можуть бути й інші фактори, а саме:
  • Довготривала зосередженість на близьких та середніх дистанціях. Під час читання чи роботи з гаджетами людина менше моргає, а отже і сльоза виробляється меншою мірою.
  • Недотримання гігієни, а також правил користування м’якими контактними лінзами.
  • Незбалансоване харчування. Здоров’я очей залежить від наявності в вашому раціоні повного комплексу необхідних вітамінів та мікроелементів.
  • Індивідуальні особливості. Схильність до синдрому сухого ока може бути обумовлена спадковістю, а також спостерігається у жінок під час грудного вигодовування або менопаузи.
  • Прийом лікарських препаратів. ССО можуть спричинити деякі анестетики, анальгетики чи гормоновмісні препарати – про це йдеться в інструкціях.

Як запобігти виникненню синдрому сухого ока?

Певно, ви уже знаєте, що запобігти виникненню хвороби значно легше, аніж її лікувати. Тож ми підготували для вас кілька рекомендацій, які допоможуть подбати про здоров'я очей та уникнути ССО. Запам’ятовуйте:
  • Кілька разів на день слід виконувати гімнастику для очей.
  • Правильно харчуйтеся та пийте достатню кількість води.
  • Слідкуйте за вологістю повітря у приміщенні. Особливо – в опалювальний сезон та під час роботи кондиціонера.
  • Користуйтеся зволожувальними краплями за призначенням лікаря-офтальмолога.
Позбутися зорової напруги допоможуть також окуляри зі спеціальними оптичними лінзами. Лабораторія Lenti Pro виготовляє офісні, фотохромні, комп’ютерні та ін. лінзи будь-якої складності.


Своєчасно відвідуйте офтальмолога та обирайте тільки якісну оптику, аби гарно бачити та добре почуватися протягом усього дня.