Ленти Про

Як часто та навіщо перевіряти зір?

Існує хибна думка, що відвідувати офтальмолога слід тоді, коли щось болить. Насправді це не так, адже більшість захворювань очей не мають больових симптомів. Людина може щодня працювати за комп’ютером і не відразу відчути погіршення зору. А що стосується дітей, то вони найчастіше не говорять про проблеми з зором, адже не усвідомлюють можливості бачити краще.

Цікаво!
Регулярне відвідування офтальмолога дозволяє своєчасно виявити або попередити не тільки захворювання очей, але й організму в цілому. Наприклад, за станом очей можна діагностувати серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та інші захворювання задовго до виникнення класичних симптомів.

Як же часто потрібно перевірити зір дорослим та дітям?

Календар перевірки зору у дітей

Необхідність регулярних обстежень зору у дітей пояснюється розвитком та формуванням зорового аналізатора. Це дозволяє виявити та скоригувати аномалії, зупинити їх розвиток. Офтальмологи рекомендують перевіряти зір дітям у такому віці:
  • незабаром після народження;
  • до 1 року слід щомісяця відвідувати сімейного лікаря. В разі виявлення порушень вас направлять огляд до офтальмолога.
  • планова перевірка в 1 рік та у 3 роки.
  • профілактична перевірка у 6-7 років перед школою.
  • дітей шкільного віку необхідно перевіряти щороку.


Коли відвідувати окуліста людям з хорошим зором?

В цілях профілактики діагностику зору достатньо проходити 1 раз на рік. Якщо буде виявлено певні порушення, лікар проконсультує вас з приводу подальшої перевірки.
Особливо уважними до здоров’я очей варто бути людям після 40-50 років. Саме у такому віці зростає ризик виникнення катаракти, глаукоми та інших вікових захворювань, які можна попередити або виявити на ранніх стадіях.
Регулярна діагностика зору необхідна і тим, хто хворіє на цукровий діабет, гіпертонію, має нервові та серцево-судинні захворювання, проходить тривалий курс лікування гормональними препаратами.

Особливості відвідування окуліста при наявності проблем з зором

Деякі захворювання мають симптоми, що схожі з короткозорістю і далекозорістю. Якщо ви помічаєте погіршення зору, обов’язково зверніться до лікаря-офтальмолога. Він допоможе виявити причину та за необхідності порадить засоби корекції.
Перевіряти зір рекомендується:
  • перед підбором окулярів або контактних лінз;
  • якщо ви тільки почали користуватися контактними лінзами, повторний огляд у лікаря дозволить переконатися, що вони вам підходять;
  • жінкам з короткозорістю або далекозорістю, які планують завагітніти. Регулярне обстеження варто проходити до і під час вагітності.
  • людям, які перенесли травми ока, запальні захворювання очей, операції на очах;
  • при високому ступені короткозорості, далекозорості.

Пам'ятайте, захворювання очей набагато легше попередити, аніж лікувати. Регулярно проходьте обстеження зорової системи та дотримуйтесь рекомендацій лікарів-офтальмологів, аби зберегти здоров’я свої очей.