Цікаво!
Регулярне відвідування офтальмолога дозволяє своєчасно виявити або попередити не тільки захворювання очей, але й організму в цілому. Наприклад, за станом очей можна діагностувати серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та інші захворювання задовго до виникнення класичних симптомів.
Як же часто потрібно перевірити зір дорослим та дітям?
Календар перевірки зору у дітей
Необхідність регулярних обстежень зору у дітей пояснюється розвитком та формуванням зорового аналізатора. Це дозволяє виявити та скоригувати аномалії, зупинити їх розвиток. Офтальмологи рекомендують перевіряти зір дітям у такому віці:- незабаром після народження;
- до 1 року слід щомісяця відвідувати сімейного лікаря. В разі виявлення порушень вас направлять огляд до офтальмолога.
- планова перевірка в 1 рік та у 3 роки.
- профілактична перевірка у 6-7 років перед школою.
- дітей шкільного віку необхідно перевіряти щороку.
Коли відвідувати окуліста людям з хорошим зором?
В цілях профілактики діагностику зору достатньо проходити 1 раз на рік. Якщо буде виявлено певні порушення, лікар проконсультує вас з приводу подальшої перевірки.Особливо уважними до здоров’я очей варто бути людям після 40-50 років. Саме у такому віці зростає ризик виникнення катаракти, глаукоми та інших вікових захворювань, які можна попередити або виявити на ранніх стадіях.
Регулярна діагностика зору необхідна і тим, хто хворіє на цукровий діабет, гіпертонію, має нервові та серцево-судинні захворювання, проходить тривалий курс лікування гормональними препаратами.
Особливості відвідування окуліста при наявності проблем з зором
Деякі захворювання мають симптоми, що схожі з короткозорістю і далекозорістю. Якщо ви помічаєте погіршення зору, обов’язково зверніться до лікаря-офтальмолога. Він допоможе виявити причину та за необхідності порадить засоби корекції.Перевіряти зір рекомендується:
- перед підбором окулярів або контактних лінз;
- якщо ви тільки почали користуватися контактними лінзами, повторний огляд у лікаря дозволить переконатися, що вони вам підходять;
- жінкам з короткозорістю або далекозорістю, які планують завагітніти. Регулярне обстеження варто проходити до і під час вагітності.
- людям, які перенесли травми ока, запальні захворювання очей, операції на очах;
- при високому ступені короткозорості, далекозорості.
Пам'ятайте, захворювання очей набагато легше попередити, аніж лікувати. Регулярно проходьте обстеження зорової системи та дотримуйтесь рекомендацій лікарів-офтальмологів, аби зберегти здоров’я свої очей.