Ленти Про

Короткозорість (міопія): що це та які засоби корекції бувають?

Короткозорість (міопія) – це дефект зору, при якому людина бачить віддалені предмети нечітко та розпливчасто, а близькі – чітко. Така аномалія рефракції полягає в тому, що паралельні світлові промені фокусуються не на сітківці ока, а перед нею.
Цікаво, що термін «міопія» походить від грецького «myops» – «той, що мружить очі». Адже короткозорій людині доводиться постійно мружитись.

Причини розвитку короткозорості (міопії)

Варто зазначити, що показник короткозорості постійно зростає у всьому світі. Це стосується не лише дорослих, а й дітей та підлітків. Причиною ж виникнення та розвитку аномалії може бути:
  • спадковість;
  • у зв'язку з більш подовженою формою очного яблука;
  • слабкий акомодаційний апарат;
  • ослаблення склери;
  • довготривала робота на близьких дистанціях (з електронними пристроями, з документами та ін.);
  • природно-географічний фактор.

Методи корекції короткозорості (міопії)

Усунути симптоми міопії можна за допомогою наступних методів:

1. Корекція окулярами.

В окулярах для корекції короткозорості традиційно використовують однофокальні лінзи з мінусовою оптичною силою. Детальніше про них ми розповідаємо у статті «Що варто знати про монофокальні лінзи?»

2. Корекція контактними лінзами.

Як і у випадку з окулярами, використання м’яких контактних лінз (денних) або ортокератологічних лінз (нічних) не лікує саму хворобу, а виправляє зорові дефекти.

3. Вправи для очей.

Більшість короткозорих людей жаліються на спазм рухових м'язів очей. Позбутися цього допомагають регулярні вправи. Звісно, гімнастика не поверне очному яблуку правильну форму. Але завдяки ній циліарний м'яз тренується, резерв акомодації збільшується, а відповідно і зір поліпшується.

4. Апаратне лікування.

Це своєрідний «фітнес для очей» без операцій, який рекомендується і дорослим, і дітям. До переваг апаратного лікування відносять: оздоровлення кровообігу в тканинах ока, тренування акомодації, покращення зорового сприйняття, зупинення подальшого розвитку короткозорості.

5. Рефракційна хірургія.

Мається на увазі зміна товщини рогівки (лазерна корекція) або заміна кришталика з метою зміщення головного фокусу на сітківку. В обох випадках результатом буде покращення зору. Проте ці методи не усувають причину короткозорості, тож симптоми з часом можуть повернутися.

6. Склеропластика.

Це операція, яка допомагає уповільнити прогресування хвороби шляхом зміцнення склери (тут маємо справу з безпосереднім впливом на механізм хвороби). 

Пам’ятайте, підходити до лікування короткозорості варто комплексною. Тож виконуйте гімнастику для очей, ведіть здоровий спосіб життя та замовляйте виготовлення окулярів з якісною оптикою Lenti Pro в оптиках свого міста!