Ленти Про

Цікаві факти про матеріали оптичних лінз

Окулярні лінзи цінуються людством протягом тисячоліть. Та чи знали ви, що свого часу вони мали дуже незвичний для нас вигляд та на навіть дивне призначення? Дивіться 5 цікавих фактів про матеріали оптичних лінз:

1. Лінзи зі шматочків кристалів або скла
А точніше – ці кристали та скло і були самими лінзами. Їх полірували та прикладали до одного ока! Такими матеріалами задовольняли свої зорові потреби європейці задовго до моноклів, пенсне та окулярів.
Проте оптична промисловість розвивається великими темпами. І не може не тішити той факт, що сьогодні високотехнологічні лінзи для окулярів виготовляються не лише за кордоном, а й в Україні. Адже з відкриттям лабораторії Lenti Pro у м. Київ індивідуальні оптичні лінзи стали більш доступними для українців.


2. Лінзи зі священного каміння
2000 років тому оптичні лінзи часто виготовлялися із каміння. Але не з простого, а того, що вважалося священним: гірський кришталь, аметисти та топази. Такі окуляри зовсім не корегували зір, а тільки підкреслювали соціальний статус.

3. Лінзи привілеї далекозорих
Першими з’явилися окуляри для корекції далекозорості. На жаль, оптичні лінзи для короткозорих людей були винайдені тільки в XVI ст.
Тож нам пощастило жити у часи, коли можна замовити окуляри з лінзами будь-якої складності: для роботи за комп’ютером, для водіїв, прогресивні лінзи… Запитуйте про рецептурні лінзи Lenti Pro в оптиках свого міста.


4. Лінзи з емоціями та без
Перші затемнені лінзи виготовляли в Китаї. Для їх виробництва використовували матеріал – димчастий кварц. Такі окуляри повинні були одягати судді під час оголошення вироку.
Уже тоді затемнені лінзи мали більшу місію, ніж просто захист очей від сонця. Вони можуть доповнити стиль, заявити про настрій, або приховати його. Все залежить від ваших бажань!

5. Улюблені лінзи Наполеона
Першу промислову партію сонцезахисних окулярів замовив Наполеон Бонапарт. Близько 200 000 пар він роздав своїм солдатам, готуючись до єгипетського походу (1798-1801). Полководець розумів – яскраве єгипетське сонце може зіпсувати зір без належного захисту.
Якщо ж ви хочете перевершити самого Наполеона, замовляйте окуляри з фотохромними лінзами Lenti Pro. Вони темніють на сонці, світлі в приміщенні та можуть бути з діоптріями або без.

Блог Lenti Pro – завжди корисна інформація про здоров’я очей та сучасні методи корекції зору.