Ленти Про

Далекозорість (гіперметропія): причини виникнення та способи корекції

Далекозорість (гіперметропія) — аномалія рефракції, в наслідок якої людина добре бачить вдалину та водночас їй важко розгледіти предмети зблизька.

Причини виникнення далекозорості

До причин виникнення далекозорості відносяться особливості очного яблука (воно більш вкорочене) та порушення рефракції (фокус зображення знаходиться за сітківкою, а не перед нею). В більшості випадків аномалія розвивається одразу з двох причин.
Варто знати, що гіперметропія може бути:
  • Вроджена. Причина — вкорочене очне яблуко або вади кришталика чи рогівки, коли сила заломлення не є достатньою. Проте ступінь вродженої фізіологічної далекозорості у більшості дітей з часом знижується, адже очне яблуко росте.
  • Набута. Причина — вікові зміни на фоні травм, хірургічних втручань, роботи, що пов’язана з постійним навантаженням на зір.

Ступені далекозорості та методи її корекції

Лікарі-офтальмологи виділяють кілька ступенів далекозорості:
  • слабка (до +2,00 дптр);
  • середня (від +2,00 до +5,00 дптр);
  • висока (понад +5,00 дптр).
Далекозорість високого ступеня більш відчутна для людини та супроводжується підвищеною втомлюваністю очей, головним болем і т. ін.
Для корекції далекозорості та зупинення її подальшого прогресування застосовуються окуляри, контактні лінзи або хірургічні методи.

Як обрати окуляри для корекції далекозорості?

Окуляри — один із найпростіших способів корекції далекозорості. Для їх виготовлення використовуються монофокальні оптичні лінзи, що мають однакову «плюсову» оптичну силу по всій поверхні. Детальніше про монофокальні лінзи ми розповідаємо тут.
Обираючи окуляри, в першу чергу хочеться, щоб вони були естетичними та максимально легкими. Це можливо, якщо під час виготовлення лінз для корекції далекозорості враховується:
1. Дизайн оправи.
Особливість «плюсових» лінз в тому, що вони товстіші в центрі та тонші скраю. Саме тому людям із середнім та високим степенем гіперметропії рекомендовано звертати увагу на оправи з невеликими розмірами світлових прорізів.
2. Показник заломлення матеріалу лінз.
Слід пам’ятати, саме цей параметр визначає товщину лінз. Чим вищий показник заломлення, тим тоншою буде лінза. Завдяки високоіндексним матеріалам навіть лінзи з великою «плюсовою» рефракцією можуть бути порівняно тонкими та легкими.
3. Дизайн лінз (сферичний, асферичний або індивідуальний).
Цей параметр визначає не лише естетичність лінз, але їх оптичні характеристики та зручність при використанні.
  • Сферичний дизайн відрізняється оптимальною якістю зору в центрі лінзи та спотвореннями на периферії.
  • Асферичний мінімізує будь-які спотворення (в тому числі розмірів очей). Такі лінзи тонші та привабливіші.
  • При виготовленні індивідуальних лінз враховуються додаткові параметри (посадка оправи на обличчі та ін.) та досягається максимальна якість і зоровий комфорт.


Тож, якщо у вас далекозорість, замовляйте окуляри з монофокальними лінзами Lenti Pro в оптиках свого міста!