Ленти Про

6 міфів про здоров’я очей

Навряд чи вас здивує той факт, що не всі поради про здоров'я очей, які ви свого часу чули, є правильними. Та все ж — ми вирішили остаточно розвіяти 6 найпоширеніших міфів про здоров'я очей.

Міф 1. Окуляри погіршують зір.
Існує хибна думка, що в окулярах м'язи очей повністю розслаблені, тому очі перестають нормально працювати й зір падає ще швидше. Та це просто неможливо!
Окуляри не замінюють роботу очей, а створюють комфортні умови для природного зору. Тоді як відсутність необхідної корекції при далекозорості, короткозорості або астигматизмі провокує надмірне навантаження на очі. На фоні цього може спостерігатися головний біль, стомлюваність, запаморочення та навіть погіршення гостроти зору.

Міф 2. Жмуритися шкідливо для очей.
Ні, мруження не шкодить очам, а навпаки — сприяє кращому фокусуванню, адже зіниці звужуються та в око надходить менше світла. Та якщо ви мружитеся занадто часто, можливо, вам необхідні окуляри або контактні лінзи для корекції аномалії рефракції (наприклад, короткозорості або далекозорості).

Міф 3. Не можна сидіти занадто близько до телевізора.
Шкідливість такої звички не підтверджується фактами, але якщо ви постійно сідаєте якомога ближче до телевізора, це може бути симптомом короткозорості.

Міф 4. Якщо дивитися скоса, то очі такими й залишаться.
Ні, очі не залишаться в такому положенні. Але якщо ви або ваша дитина регулярно мимоволі косить, слід звернутися до офтальмолога.

Міф 5. Сонце шкідливе тільки влітку.
Важливо розуміти, що це не так! Випромінювання від сонця впливають на нас і наші очі весь рік незалежно від погоди. Щоб захистити очі, необхідно носити окуляри, які блокують УФ-випромінювання.

Міф 6. Відвідувати офтальмолога варто тільки тоді, коли щось турбує.
Комплексне обстеження зорової системи необхідно проходити щороку, навіть якщо ви прекрасно бачите і відчуваєте себе добре. Щорічний огляд в офтальмолога — це метод профілактики захворювань очей, який дозволяє отримати інформацію про загальний стан здоров'я. Під час офтальмологічного обстеження можна виявити симптоми таких захворювань, як гіпертонія, діабет і множинний склероз.

Довіряйте тільки перевіреним фактам та користуйтесь якісною оптикою! З 💙🤍🧡, Lenti Pro!